Гальванізація, електрофорез, Дарницький район, Київ

Гальванізація, електрофорез, Дарницький район, Київ

У Фізіотерапевтичному кабінеті Консультативно-діагностичного Медичного центру Дарницького району міста Києва надаються процедури Гальванізації та Електрофорезу (медикаментозний, лікарський).

Гальванізація - це застосування з лікувальною метою безперервного постійного електричного струму малої сили (до 50 мА) і низької напруги (30-80 В).

Електрофорез - введення в організм іонів лікарських речовин за допомогою постійного струму.

Процедури Гальванізації та Електрофорезу (медикаментозний, лікарський) надаються за допомогою одного апарату - Гальванізатору "Поток-1" (див. Фото).

В результаті проведення гальванізації за допомогою апарату - гальванизатору "Поток-1" - в тканинах людини активізується кровотік і лімфотік не лише в шкірі, але і в глибоколежачих тканинах тому, що гальванічний струм має хорошу проникність. Відбувається послаблення тонусу м'язів, розм'якшення і розсмоктування рубців, зменшуються набряки в області травми або запалення. Покращуються трофічні і нейрогуморальні процеси в зоні обробки, підвищується регенераторна функція. Окрім цього, гальванізація має хороший болезаспокійливий ефект. За допомогою постійного струму при гальванізації можна впливати на будь-яку тканину тіла, як безпосередньо, так і рефлекторно діяти на ряд тканин і органів.

Показаннями до застосування гальванізації є:

  • хвороби периферичної нервової системи - невралгії, неврити, радикуліт;
  • функціональні й органічні захворювання центральної нервової системи, що супроводжуються порушеннями сну і вегетативними розладами - дистонія, неврастенія, мігрень;
  • лікування наслідків травм спинного і головного мозку;
  • хронічні захворювання травної системи - коліт, гастрит, виразкова хвороба дванадцятипалої кишки і шлунку, дискінезії жовчного міхура;
  • бронхіальна астма, вазомоторний риніт;
  • захворювання серцево-судинної системи - гіпертонічна хвороба І і II ст., гіпотонія, атеросклероз у початкової стадії.

Протипоказання (загальні) до гальванізації: новоутвори та підозра на них, системні захворювання крові, поширений атеросклероз, нестабільна ішемічна хвороба серця (ІХС), гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ст., серцева недостатність ІІ-ІІІ ст, активний туберкульоз, кахексії, схильність до кровотеч, маніфестаційні форми ендокринопатій.

До часткових (спеціальних) протипоказань до гальванізації відносять: індивідуальну підвищену чутливість до струму, пошкодження та хвороби шкіри в місцях накладання електродів, наявність гострих гнійних запальних процесів.

Електрофорез, порівняно з іншими методами введення лікарських речовин, має низьку переваг:

  • можливість викликати місцевий вплив за умови поверхневого розміщення патологічного вогнища;
  • введення лише необхідних іонів;
  • комбінована дія лікарських іонів і постійного струму;
  • повільне виведення іонів з організму (створення "шкірного депо").

Щодо техніки електрофорезу, то вона нічим не відрізняється від гальванізації. Лише прокладку або фільтрувальний папір змочують не фізрозчином, а розчином лікарської речовини (антибіотиків, ферментів, вітамінів, анальгетиків).  Концентрація  розчину ліків  для електрофорезу складає від 1 до 10 %, а розчину сильнодіючих речовин (адреналін) - 0,1 %. Кількість уведених в організм іонів перебуває в прямій залежності від кількості електрики, тобто від тривалості гальванізації і сили струму, що пропускається.