Контактний телефон Фізіотерапевтичного відділення Медичного центру Дарницького району: 564-44-09
У Фізіотерапевтичному кабінеті Консультативно-діагностичного Медичного центру Дарницького району міста Києва надаються процедури Мікрохвильова терапія (НВЧ-терапія, СМВ-терапія, НВЧ - надвисокі частоти).
Мікрохвильова терапія (НВЧ-терапія, СМВ-терапія) - фізіотерапевтичний метод лікувального впливу на організм високочастотними електромагнітними коливаннями (НВЧ-коливання). У медицині використовують мікрохвильові коливання сантиметрового діапазону з частотою 2375 МГц і дециметрового діапазону з частотою 450 МГц.
Процедури Мікрохвильова терапія (НВЧ-терапія, СМВ-терапія) надаються за допомогою апарату - "Луч-3" (див. Фото).
Механізм дії Процедури Мікрохвильова терапія (НВЧ-терапія, СМВ-терапія). Електромагнітне поле НВЧ має не тільки властивості електричної енергії, але й світла. Ці якості проявляються здатністю мікрохвиль відбиватись і заломлюватись. Їх можна концентрувати в паралельні пучки за допомогою випромінювачів-рефлекторів і отримувати локальну дію.
Мікрохвилям властива значно менша проникаюча здатність, ніж електричному полю. НВЧ-коливання сантиметрового діапазону поглинаються поверхневими тканинами і проникають у глибину лише на 3-6 см, а дециметрового - до 9-12 см. Під впливом мікрохвиль підвищується теплоутворення, особливо високий тепловий ефект спостерігається в тканинах, які багаті рідиною. За рахунок специфічного осциляторного ефекту мікрохвиль утворюються біологічно активні речовини і підвищується активність різних біохімічних процесів. Вважають, що саме теплова й осциляторна дії мікрохвиль індукують нейрогуморальні та рефлекторні реакції. У терапевтичних дозах мікрохвилі мають болезаспокійливу, протизапальну, бактеріостатичну дії. Підвищення температури в опромінюваній ділянці тіла призводить до значного розширення судин і мікроциркуляції в зонах опромінення, прискорення кровообігу в цілому. Мікрохвилі підвищують проникність капілярів, що спричиняє активацію окисно-відновних процесів і сприяє покращанню обміну в тканинах. Малі дози мікрохвильової терапії мають стимулюючий вплив на функціональний стан парасимпатичної та центральної нервової системи, підвищують синтез гормонів кори надниркових залоз.
Показання для застосування фізіотерапевтичних процедур Мікрохвильова терапія (НВЧ-терапія, СМВ-терапія):
- дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів кінцівок та хребта (бурсит, епікондиліт, періартрит, деформуючий остеоартроз і спондильоз, шпора п'яткової кістки);
- захворювання периферичних нервів (нейроміозит, неврит, плексит);
- ревматоїдний поліартрит на стадії фіброзних змін;
- виразкова хвороба шлунка без схильності до кровотеч;
- облітеруючі захворювання судин кінцівок; хронічний тонзиліт, паратонзиліт (фаза інфільтрації або після прориву), загострення хронічних синуситів, гострі локалізовані отити, фурункули носа (інфільтративна фаза), гострі гнійні перфоративні отити, хронічні мезотимпаніти;
- хронічні та підгострі запалення жіночих статевих органів;
- гідраденіти;
- післяопераційний інфільтрат.
Протипоказання для застосування фізіотерапевтичних процедур Мікрохвильова терапія (НВЧ-терапія, СМВ-терапія): злоякісні новоутвори; активний туберкульоз; гарячкові стани; схильність до кровотеч; тиреотоксикози; вагітність; наявність набряку тканин, пов'язаного з місцевими розладами кровообігу; наявність у тканинах металевих предметів (осколки, кулі, тощо); серцево-судинна недостатність II та III ст.; несприйнятливість струму; істерія; лейкози; інфаркт міокарда і стан після нього протягом 6 міс.; період після курсу рентгенотерапії до 2 тижнів.